Komody Forte

Produkty

1 2

Komoda to praktyczny, wysoce optymalny i elegancki mebel, który sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu - w wygodnym salonie, przytulnej, rodzinnej jadalni lub w gabinecie. Podczas zakupu odpowiednich mebli do Twojego domu, miej na uwadze swoje szczególne potrzeby. Praktyczna komoda pomoże Ci w przechowywaniu różnych przedmiotów, a równocześnie będzie eleganckim i funkcjonalnym meblem. Dostępne w naszej ofercie komody Forte od lat spełniają oczekiwania klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Rosnącą popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonania oraz uniwersalności, są również łatwe w składaniu i co najważniejsze wytrzymałe.

 

Wysoka jakość i niepowtarzalny design komód Forte

W ofercie naszego sklepu znajdziesz komody w wielu stylach i rozmiarach. Dzięki różnorodności, oryginalnym kolorom, rozwiązaniom wizualnym oraz kształtom, będziesz mieć możliwość dopasowania komód do niemal każdej aranżacji. Forte komody to eleganckie meble, które doskonale sprawdzą się w salonie - odpowiednie barwy mebli zapewnią wyjątkowy charakter temu miejscu, wygodę oraz komfort użytkowania.

Dostępne modele umożliwią Ci przechowywanie wielu potrzebnych rzeczy. Modele z zamykanymi komorami i szufladami sprawdzą się w gabinetach czy pokojach zaadaptowanych na miejsce pracy. Pojemne, eleganckie komody Forte ułatwią utrzymywanie dokumentów czy innych potrzebnych rzeczy w należytym porządku. Z kolei dostępne w naszej ofercie komody z szufladami i odkrytymi półkami możesz z powodzeniem wykorzystać w pokojach gościnnych lub sypialniach. W szufladach schowasz różnego rodzaju przedmioty, takie jak ubrania, pamiątki lub dokumenty. Odkryte półki to doskonała przestrzeń na wyeksponowanie między innymi zdjęć w ramkach, płyt CD lub ulubionych filmów. Meble forte komody bez wątpienia sprawdzą się również w pokojach naszych pociech. Producent Forte zapewnia meble wykonane z wytrzymałych materiałów, szczególnie odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu komody zachowają swój elegancki wygląd nawet po wielu latach użytkowania.

 

Komody Forte – piękne i funkcjonalne

Komody Forte są bardzo interesujące, jeśli chodzi o design, ale także dopracowane i wykonane tak, by były dość solidne. Wyraźnie można jednak dostrzec, że w ofercie jest bardzo dużo mebli tego rodzaju. Każdy z nich urzeka wyglądem, ale posiada też nieco inną specyfikację, jeśli chodzi o wymiary, pojemność, układ szuflad i schowków. Zabierając się za poszukiwania komody idealnej, warto dobrze przemyśleć to, do jakiego pomieszczenia taki mebel chcemy wstawić i czego się po nim spodziewamy.

 

Jak wybrać komodę?

Jaką komodę wybrać do swojego wnętrza? Meble Forte dają dość duży wybór, ale przede wszystkim obecne wśród nich komody można podzielić na poziome i pionowe. Kluczowy jest w tym przypadku układ pomieszczenia, którym dysponujesz i ilość wolnego miejsca. W szczególnie małych przestrzeniach wysokie komody mogą być prawdziwym wybawieniem. Zajmują one bowiem przestrzeń ściany, która z reguły i tak jest niezagospodarowana. Dzięki temu oszczędzamy cenną w małym pomieszczeniu przestrzeń podłogi.

 

Gdzie sprawdzają się komody?

Dobrej jakości komody, jak choćby te od Forte, to często bardzo uniwersalne meble. Niezależnie od takich parametrów jak wielkość, głębokość, ilość szuflad i design, wszystkie one są z natury meblami przeznaczonymi do przechowywania. Ten rodzaj mebli sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie potrzeba więcej miejsca na przetrzymywanie drobnych naczyń, ubrań i innych drobiazgów. Warto tutaj dodać, że komody wywodzą się z Francji, gdzie w dawnych czasach ewoluowały ze skrzyń przeznaczonych do przechowywania różnych cennych przedmiotów. Z czasem stały się ciekawsze i bardziej ozdobne. Przestały być używane tylko w sypialniach, ale trafiły i do innych pomieszczeń.

Komoda jest więc meblem do przedpokoju, sypialni, jadalni, ale także salonu, gdzie może być zastępczynią dla większej szafy. Jest ona lepszym wyborem zwłaszcza wtedy, gdy potrzebne są nam liczne szuflady, nie zaś większe, ale niepodzielne przestrzenie oferowane przez szafę. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje takich mebli?

  • Komody do salonu — meble do salonu zawsze muszą być bardzo stylowe i okazałe. Nie zawsze oznacza to wiele zdobień, bo popularnością cieszą się przecież różne warianty komód minimalistycznych. Właśnie w pokoju dziennym sprawdzają się meble z otwartymi półkami, które mogą posłużyć do wyeksponowania różnego rodzaju pamiątek lub ciekawie prezentujących się rzeczy.
  • Komody do przedpokoju — w tym miejscu sprawdzą się komody, których głębokość nie będzie raczej zbyt wielka. Bardziej istotne jest to, aby miały szuflady umożliwiające przetrzymywanie drobiazgów, czapek, rękawiczek itp. Tam, gdzie jest nie dość dużo światła dziennego, warto stawiać na modele białe lub jasne i o połyskliwych frontach.
  • Komody do sypialni — taki mebel musi mieć głębokość, szerokość i wysokość dopasowaną do wielkości wnętrza. Nie może w nim dominować lub sprawiać, że przestrzeń sypialni będzie sprawiała wrażenie zagraconej.
  • Komody do pokoju dziecięcego — komoda sprawdzi się też w pokoju dziecięcym. Pozwoli zgromadzić w jednym miejscu wszystkie przybory potrzebne dziecku. Mogą się tutaj znaleźć także zabawki lub bielizna.

 

Modne komody, czyli jakie?

Jakie komody wybierać, by dobrze wpisywały się w obowiązujące trendy? Zawsze można postawić na klasykę w kolorach białym, czarnym lub okleinowane meble nawiązujące do wyglądu naturalnego drewna o jasnej barwie. Takie produkty są chyba najbardziej uniwersalne.

Oczywiście trzeba starać się o to, żeby komoda była dobrze dobrana względem stylu, w jakim dokonano aranżacji wnętrza. W ostatnim czasie niezwykle popularne są meble o minimalistycznym designie, które pasują do wnętrz nowoczesnych i skandynawskich. W ofercie mebli Forte bez trudności rozpoznasz także modele przeznaczone do pomieszczeń w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Ostatnie prezentują się szczególnie ciekawie z uwagi na modne przetarcia i stylizowane ozdoby.