Styl nowoczesny - wszystko co musisz wiedzieć - Blog - Sklep internetowy - Meblezagrosze.pl

Styl nowoczesny - wszystko co musisz wiedzieć

 babila-aranzacja-1-salon[1].jpg

Podjęcie się ponadczasowej aranżacji wnętrz wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Należy wykazać się kreatywnością oraz otwartym umysłem, który pozwoli na stworzenie niekonwencjonalnych połączeń. Wykańczając mieszkania i domy coraz częściej stawia się na prostotę i funkcjonalność pomieszczeń. Popularny dzisiaj styl nowoczesny kształtował się od końca XIX wieku. Jego powstanie było przejawem buntu ze strony społeczeństwa przeciwko bogatym i pełnym przepychu zdobieniom. Nowoczesne wnętrza miały wyróżniać się przede wszystkim minimalizmem i praktycznością.

Na czym polega fenomen nowoczesnego urządzania wnętrz?

Podstawą stylu nowoczesnego jest prostota. Zastąpienie masywnych i rzucających się w oczy ornamentów, liniami prostymi oraz klasycznym figurami geometrycznymi, takimi jak koła, kwadraty czy wielokąty. Aby stworzyć salon w aranżacji nowoczesnej, należy ostrożnie dobierać kolejne elementy oraz kolory. Materiały w połączeniu powinny tworzyć oryginalną całość. W nowoczesnym wnętrzu nie powinny znajdować się zbędne dodatki, które zaburzają harmonię oraz odstają od całości. Za kluczowe zdobienia uważa się zarówno wysokiej jakości blaty, jak i nietuzinkowe stoliki kawowe. Cechą rozpoznawalną nowoczesnych wnętrz jest łączenie pomieszczeń. W takim wypadku sąsiadujące pokoje stają się jednością np. salon z kuchnią, bądź przedpokój z salonem. Podstawowymi kolorami, które pojawiają się w stylu nowoczesnym, są odcienie bieli, czerni, szarości, a nawet beżu. Dzięki oryginalnym połączeniom istnieje możliwość stworzenia zacisza domowego, które będzie wyróżniać się zarówno uniwersalnością, jak i niepowtarzalnym charakterem. Nowoczesne urządzanie wnętrz to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i funkcjonalność.

Odmiany stylu nowoczesnego - czym się różnią?

Rzadko kiedy mówi się, że nowoczesne wnętrza mają swoje odmiany. Jednak podobnie jak styl skandynawski, nowoczesny wystrój pomieszczeń także niesie za sobą różnorodne cechy charakterystyczne. Pierwszą i najpopularniejszą odmianą jest minimalizm, którego kluczowym założeniem jest: „mniej znaczy więcej”. Zgodnie z tą definicją w nowoczesnym wnętrzu powinny znaleźć się jedynie niezbędne elementy, które stanowią podstawę do codziennego funkcjonowania. Kolory ścian powinny być stonowane, a pojedyncze dodatki powinny nadawać charakter pomieszczeniom. Drugą odmianą stylu nowoczesnego, którą najczęściej wybiera się w celu aranżacji przestrzennych loftów, jest styl industrialny. Wykończenia ścian przybierają formę stanu surowego, a materiały, z których wykonano meble, odznaczają się wysokim połyskiem. Ciekawą odmianą jest styl nowoczesny ciepły. Podstawowym elementem wystroju wnętrz jest naturalne drewno, które idealnie komponuje się z ciepłym kolorem ścian oraz minimalistycznych dodatków. W tej odmianie podłogi są przodującym atutem. Wykonane z naturalnego dębu, buku bądź jesionu. Nowocześnie urządzone wnętrza to gwarancja ponadczasowości. Świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, jak i domach, które mają być funkcjonalne i dopasowane do potrzeb domowników.

 

Komentarze

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.

Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi