Styl prowansalski w nowoczesnym wydaniu - Blog - Sklep internetowy - Meblezagrosze.pl

Styl prowansalski w nowoczesnym wydaniu

Niepowtarzalny, francuski klimat to właśnie styl prowansalski. Romantyczne, jasne oraz rodzinne wnętrze to cechy charakterystyczne dla tego stylu.

 

prowansja-aranzacja-1-salon[1].jpg

 

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Meble w stylu prowansalskim przez lata zmieniały swój charakter. Kolekcja od producenta Gała Meble to nawiązanie do głównych cech stylu natomiast zrealizowane na potrzeby nowoczesnego designu. Styl inspirowany północną Francją nie narzuca nam żadnych sztywnych ram. Daje za to poczucie wolności, samorealizacji i otwartości. Jeśli cenisz sobie te cechy, to znaczy, że styl prowansalski w mieszkaniu może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

 

Kuchnia w stylu prowansalskim 

Kuchnia w stylu prowansalskim przede wszystkim zaprasza nas do środka niezwykłym ciepłem i urokiem. W odrożnieniu do stylu minimalistycznego, w kuchni prowansalskiej to szafki kuchenne rzucają się jako pierwsze w oczy. Stanowią one same w sobie element dekoracyjny. Przeszklone witryny nadają rodzinnego klimatu. 

prowansja-aranzacja-1-kuchnia[8][1].jpg

Kuchnia prowansalska to popis wyobraźni i aranżacji. To fantazja w samym sercu naszego domu czy mieszkania, która sprawia, że nawet w trakcie najbardziej męczącego dnia poczujemy się przez moment jak na zboczach malowniczej Prowansji. W kuchni w stylu prowansalskim dominuje bowiem romantyzm przestrzeni. 

 

Sypialnia i garderoba w stylu prowansalskim 

Sypialnia w stylu Prowansalskim to urokliwa oaza, w któej schowasz się przed światem. Elemnetem wyróżniającym styl prowansalski jest bycie bliżej natury. Prowansalskie krajobrazy, pola lawendy czy górskie zbocza pomogą Ci wyciszyć się i zagłębić się w głąb siebie. 

 

 prowansja-aranzacja-2-sypialnia[1].jpg

 

Dekoracje

Świetnym dopełnieniem stylu prowansalskiego stanowią drewniane dekoracje, plecionki, kwiaty, świece, wyeksponowana zastawa. W nowoczesnych aranżacjach warto zadabać o oświetlenie. Pasującym dodatkiem będą lampy w stylu industrialnym. Będą jednocześnie dopełnieniem oraz kontrastem do jasnego, delikatnego stylu. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z dodatkami. Styl prowansalski powinien być bezpretensjonalny, czyli naturalny i prosty.

 

 

Podsumowanie

Klimat południowej Francji sprawdzi się w jednorodzinnych domach, ale nie tylko. Z całą pewnością będzie idealny dla poszukujących i spragnionych spokoju i natury mieszkańców większych miast. Dobrym wyborem dla wielbicieli jasnych lub pastelowych barw. 

Facebook Meblezagrosze.pl Instagram Meblezagrosze.pl