Styl skandynawski - czym się charakteryzuje ? - Inspiracje - Sklep internetowy - Meblezagrosze.pl

Styl skandynawski - czym się charakteryzuje ?

skandy_aranz.jpg

Wykończenie mieszkania czy domu to nie lada wyzwanie. Aranżacja wnętrz jest jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych, który pozwala na stworzenie wymarzonego zacisza domowego. Możliwości na wykończenie pomieszczeń jest naprawdę wiele od stylu klasycznego czy retro po styl toskański. Jednak najpopularniejszą propozycją w ostatnim czasie stała się aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim. Jej podstawą jest estetyka, minimalizm oraz funkcjonalność. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które są zwolennikami nieoczywistych połączeń. Co jeszcze skrywa styl skandynawski? Dlaczego tak szybko zyskał popularność?

Co musisz wiedzieć o wnętrzach w stylu skandynawskim?

Korzenie stylu skandynawskiego znajdują się w Europie Północnej. Jego główną cechą charakterystyczną jest połączenie minimalizmu i prostoty z naturą. Salony, sypialnie oraz kuchnie skandynawskie wyróżniają się jasnym kolorem ścian, elementami drewnianymi oraz funkcjonalnymi meblami, które ukazują silny związek z otaczającą człowieka naturą. Nietuzinkowość oraz niezwykła funkcjonalność stylu skandynawskiego to doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i domów. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenia. Natomiast dodatki drewniane ocieplają pokoje w nietuzinkowy sposób. Dodatkowym atutem tego typu wystroju wnętrz jest łatwość w doborze zróżnicowanych dodatków. Stają się one dopełnieniem prostej i uniwersalnej przestrzeni. Odpowiednio dobrane dodatki nie tylko podkreślają niezwykłą praktyczność pomieszczeń, ale także tworzą niepowtarzalną atmosferę. Aranżacja skandynawska jest ponadczasowa. Doskonale sprawdzi się zarówno wśród zwolenników niekonwencjonalnych połączeń, jak i entuzjastów minimalistycznych rozwiązań.

Odmiany aranżacji skandynawskich

Pomimo że liczba zwolenników stylu skandynawskiego stale rośnie, mało kto wie, że na przestrzeni kilku lat na rynku aranżacji wnętrz wyróżnia się kilka jego odmian. Pierwszą z nich jest styl gustawiański. Charakteryzuje się on klasycznymi i ciężkimi meblami, które w połączeniu z jasnymi ścianami tworzą oryginalny wystrój wnętrz. Największym urokiem stylu gustawiańskiego jest łączenie różnych faktur. Można go łączyć m.in. z elementami prowansalskimi. Drugą odmianą jest wersja folkowa, która wyróżnia się własnoręcznie wykonanymi dodatkami. Dzięki tego typu elementom pomieszczenia są przepełnione barwami. Najpopularniejszą odmianą aranżacji skandynawskich jest styl new nordic, którego podstawą są białe ściany, drewniana posadzka, jasne meble oraz dodatki z naturalnych materiałów. Oprócz tego w pomieszczeniach można znaleźć kolorowe, plecione dywany, które nie tylko są niezwykle estetyczne, ale także funkcjonalne. Kolejną propozycją jest scandi chic. Znakiem rozpoznawalnym tego stylu są dodatki w kolorze złota tudzież różowego, miedzi czy mosiądzu. Meble są wykonane z naturalnych tkanin, a w pomieszczenia można odnaleźć elementy koloru czarnego. Ostatnią odmianą wnętrz w stylu skandynawskim jest dark nordic, w której pojawia się coraz więcej ciemnych kolorów.

 

Komentarze

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.

Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi