Urządzenie kawalerki - Blog - Meblezagrosze.pl

Urządzanie kawalerki

Urządzenie kawalerki nie jest prostą sprawą. Głównym czynnikiem ograniczającym potencjalne pomysły i inspiracje jest zazwyczaj niewielki metraż. Małe mieszkanie należy zagospodarować z głową, tak by było funkcjonalne oraz komfortowe. Przede wszystkim należy zadbać o jak najwięcej przestrzeni dla osoby w nim mieszkającej.

 

Od czego zacząć?

 

Kolekcja AVO

 

Punktem wyjścia w planowaniu kawalerki jest przygotowanie koncepcji na wielofunkcyjny pokój, w którym lokator spędza najwięcej czasu. Wspomniane pomieszczenie zazwyczaj spełnia rolę zarówno sypialni, skromnego salonu, kompaktowego biura, a czasami nawet i jadalni. Centralnym punktem takiego pokoju jest łóżko. Nie można na nim zaoszczędzić zbyt wiele miejsca, choć dobrą alternatywą może być rozkładana sofa lub narożnik z funkcją spania. Jeśli jednak chcemy mieć w pokoju tradycyjne rozwiązanie, to warto rozważyć łóżka z pojemnikiem na pościel. Zyskamy w ten sposób dodatkowy schowek bez marnowania cennej przestrzeni.

 

Kolekcja BLANCO

 

Podczas aranżacji kawalerki nie można zapominać o wyposażeniu mieszkania w takie meble jak pojemna szafa ubraniowa, ergonomiczne biurko oraz komoda. Ważne jest, aby kolorystyka wybranych brył stanowiła spójną całość. Jeżeli nie mamy głowy do doboru poszczególnych elementów wystroju, warto skusić się na wybór mebli w obrębie jednej kolekcji. Dzięki temu zyskamy jednolity stylistycznie i przyjemny dla oka pokój.

 

Krok w stronę kuchni

 

Kuchnia ALINA

 

Jeśli chodzi o kuchnię, to podstawowym rozwiązaniem w trosce o oszczędność przestrzeni są wiszące szafki. Jeżeli kuchnia będzie spełniać także funkcję jadalni, to w szczególności trzeba zadbać o to, by miała swój odpowiedni klimat. Jego wytworzeniu sprzyjają takie elementy jak przeszklona witryna, która wyeksponuje np. elementy zastawy stołowej.

 

Na koniec... przedpokój

 

Przedpokój w kawalerkach zazwyczaj jest tylko wąskim przesmykiem. Mimo tych ograniczeń, warto zadbać, aby urządzić go z klasą. Nie może bowiem swym wyglądem odstraszać gości, którzy nas odwiedzają. Podstawą organizacji przestrzeni w przedpokoju są pojemne, ale niezajmujące wiele miejsca szafki na buty oraz umieszczone na ścianie wieszaki. W przypadku nieco większych kawalerek można się skusić na niewielką szafę z drążkiem, która pomieści wszystkie kurtki, czapki i inne akcesoria. Na kawałku wolnej ściany warto również powiesić lustro, które optycznie powiększy przedpokój.

 

Komentarze

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.

Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi