Urządzanie kuchni - inspiracje - Inspiracje - Sklep internetowy - Meblezagrosze.pl

Urządzanie kuchni - inspiracje

aspen-aranzacja-1-kuchnia.jpg

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie kuchnia jest sercem każdego domu. Jest najważniejszym miejscem, gdzie rodziny nie tylko spożywają posiłki, ale także spędzają czas na rozmowach o codziennym życiu. Oprócz tego to właśnie tam odbywają się kulinarne przygody i pierwsze lekcje nauki gotowania. Odpowiednio zaaranżowana kuchnia to jeden z najistotniejszych podpunktów podczas budowania, bądź odświeżania domowego zacisza. Najnowszym trendem na rynku aranżacji wnętrz jest czarna kuchnia, ale równie mocną pozycję wciąż mają kuchnie białe. Te propozycje pozwalają na stworzenie pomieszczenia z pierwszych stron popularnych czasopism i magazynów.

Meblarski fenomen - kuchnia w kolorze bieli

Kuchnia w bieli to niezwykle popularna i bardzo lubiana propozycja na rynku aranżacji wnętrz. Zyskała ona już grono wiernych fanów, którzy odnawiają bądź są w trakcie wykańczania domu. Głównym atutem kuchni, w której znajdziemy białe meble, jest uniwersalizm oraz prostota. Najczęściej zwolennicy białych mebli kuchennych są także fanami stylu skandynawskiego, który opiera się przede wszystkim na funkcjonalności i minimalizmie. Wbrew pozorom to niekonwencjonalne rozwiązanie ociepla pomieszczenie i dodaje kuchni delikatnego charakteru. Kuchnia w bieli stała się inspiracją dla czołowych architektów. Ta oryginalna propozycja jest powodem powstania kolejnych wariacji, które przede wszystkim wyróżniają się ponadczasowością. Biała kuchnia może bowiem mieć różny charakter - od bardzo prostego i minimalistycznego, po glamour w wyniku dodania odpowiednich dodatków i lamp, po ciepły oraz klasyczny, prowansalski. Biała kuchnia daje również spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sprzętów kuchennych w innym kolorze, czy też ekspozycję kuchennych akcesoriów. Wystarczy dobrać np. elektryczny czajnik w żywym odcieniu, aby wyróżniał się na tle białych mebli.

Co zamiast płytek w kuchni - nieoczywista propozycja

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co zamiast płytek w kuchni? Przez dekady najpopularniejszym rozwiązaniem do kuchni były ścienne płytki, których powierzchnię można szybko i dokładnie wyczyścić z wszelkich zabrudzeń powstałych podczas gotowania posiłków. Ze względu na pojawiające się trendy na rynku aranżacji wnętrz, producenci mebli, jak i architekci coraz częściej proponują nieoczywiste rozwiązania np. deski w kuchni. Propozycja może wzbudzać wiele kontrowersji oraz pytań. Jednak drewno w kuchni to idealne przełamanie białego wyposażenia. Ciekawą propozycją są również loftowe cegiełki, które świetnie uzupełnią ciemną kuchnię i wprowadzą nieco surowego charakteru.

Podłoga w kuchni - jak ją dobrać?

Kuchnia to drugie najczęściej użytkowane pomieszczenie w domu, zaraz po salonie. Dlatego warto, aby nie tylko meble odznaczały się funkcjonalnością i długą żywotnością, ale również podłoga. Oprócz tego dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych w dużej mierze wpływa na charakter pomieszczenia oraz jego praktyczność. Odpowiednio dobrana podłoga może optycznie zmienić zarówno rozmiar pomieszczenia, jak i zakryć możliwe usterki, powstałe podczas wykańczania bądź remontu. Kolor parkietu powinien być spójny z odcieniem ścian, fasonem wyposażenia oraz wykończeniem okiennym. Najpopularniejszym ówcześnie rozwiązaniem są wielkoformatowe kafle, panele laminowane oraz panele drewniane. Kafle wielkoformatowe to ciekawe rozwiązanie dla osób posiadających ciasną kuchnię. Materiał wpływa na optyczny odbiór pomieszczenia, zwiększając w nim przestrzeń. Natomiast panele laminowane, jak i drewniane to ciekawa propozycja dla właścicieli kuchni urządzonych w stylu klasycznym i skandynawskim.

 

Komentarze

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.

Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi