Filtry

Filtry

  • 264,00 zł - 685,00 zł

Aktywne filtry:

Stoły okrągłe białe

Stoły to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia w każdym domu i mieszkaniu. Ponadto są także niezastąpione w biurach, salach konferencyjnych i lokalach gastronomicznych. Warto zatem wybrać odpowiedni model, który okaże się znakomitą inwestycją na długie lata i jednocześnie spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z prezentowaną kolekcją, w której oferujemy szeroki wybór białych stołów okrągłych. Każdy klient z pewnością wybierze idealną propozycję dla siebie, która zapewni stylowe wykończenie wnętrza i zwiększy jego funkcjonalność.

 

Białe stoły okrągłe – ponadczasowy kolor pasujący do każdej aranżacji

Oferowane białe stoły okrągłe wyróżniają się przede wszystkim dużą uniwersalnością i ponadczasowym designem. Ich kolor nigdy nie wyjdzie z mody, nawet pomimo często zmieniających się trendów. Oznacza to, że biały stół można łączyć z dowolnymi elementami wyposażenia, bez obaw o jakiekolwiek niedopasowanie mebli do siebie. Biel znakomicie kontrastuje z czernią i ciemnym brązem, a także świetnie prezentuje się w otoczeniu intensywnych barw czy delikatnych pasteli. Zatem wnętrze urządzone w stylu glamour, vintage, nowoczesnym, skandynawskim czy klasycznym będzie stanowiło idealne miejsce dla białego stołu okrągłego.

 

Białe stoły okrągłe – poznaj ich najważniejsze zalety

Prezentowane w tej kategorii białe stoły okrągłe mają mnóstwo zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim w ich przypadku nie ma konkretnie wyznaczonych miejsc, dzięki czemu każdy może usiąść dokładnie w miejscu, które mu pasuje. Dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania podczas biesiadowania przy stole są zwróceni twarzami do siebie, co znacznie ułatwia rozmowy i doskonale wpływa wspólną integrację. Często w przypadku okrągłych białych stołów, pomimo że ich powierzchnia blatu jest zbliżona do modeli o kwadratowym kształcie, to może przy nich usiąść więcej osób, gdyż możemy dostawić dodatkowe krzesła, zapewniając każdemu komfort i wygodę. Szlachetna forma okrągłego blatu sama w sobie jest piękną dekoracją wnętrza, która znakomicie prezentuje się w klasycznie i nowocześnie urządzonych przestrzeniach. Do najmniejszych metrażowo pomieszczeń idealnym wyborem będą modele w cieńszym blacie zamontowanym na smukłych i lekkich wizualnie nóżkach. Taka forma nie przytłoczy wnętrza i nie zabierze cennej przestrzeni. Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie użytkowania stołów okrągłych przez dzieci, gdyż modele te są pozbawione wystających narożników, które mogłyby wiązać się z ryzykiem bolesnego uderzenia się przez najmłodszych domowników.

 

Jaki styl białego stołu okrągłego wybrać?

W kolekcji oferowanych mebli można znaleźć między innymi białe okrągłe stoły w stylu klasycznym, które wykonane są z drewna. Najczęściej wyróżniają się jedną nogą umieszczoną w centralnej części pod blatem lub czterech nogach montowanych w standardowych miejscach, co zapewnia stabilność. Zwykle ich formy są zupełnie proste, pozbawione zdobień.

 

Dekoracyjne elementy można zauważyć w przypadku białych stołów okrągłych w stylu vintage, które jednocześnie wyróżniają się fabrycznie postarzaną powierzchnią. Doskonałą propozycję stanowią modele nowoczesne, które wyróżnia minimalizm i prostota. Niekiedy można również zauważyć intrygująco wykonany stelaż, np. w postaci opływowego kształtu lub krzyżujących się nóg. Białe stoły okrągłe w stylu glamour często są wyposażone w połyskujące dodatki, w których kolorystyce dominuje srebro i złoto. Warto również zwrócić uwagę na modele inspirowane północną stylistyką. Mowa o białych stołach okrągłych zaprojektowanych w stylu glamour, które są ponadczasowe i łatwe w aranżacji. Cieszą się dużą popularnością wśród osób, które poszukują lekkich wizualnie mebli, będących jednocześnie praktycznymi i stylowymi elementami wyposażenia jadalni, kuchni lub salonu.

 

Jak dobrze ustawić stół okrągły?

Biały stół okrągły doskonale prezentuje się w centralnej części pomieszczenia. Można go ustawić w jadalni jako główne miejsce spotkań rodzinnych, w kuchni jako dodatkowy blat roboczy lub w salonie jako element, przy którym można zarówno zjeść obiad, jak i wypić kawę. Warto wiedzieć, że stoły okrągłe są uznawane za praktyczniejsze w przypadku pomieszczeń o kwadratowym planie, gdyż zapewniają symetrię, a także pozwalają oddzielić strefę jadalnianą od wypoczynkowej czy kuchennej – w zależności od układu mieszkania lub domu.

 

Aby zyskać funkcjonalność danego wnętrza i zapewnić komfort użytkowania stołu warto zagwarantować każdemu gościowi i domownikowi około 70 cm obwodu blatu dla siebie. Dzięki temu osoby siedzące obok siebie nie będą się trącać ramionami i każdy będzie miał pełną swobodę. W przypadku stołów okrągłych o średnicy 100 cm należy zastosować 4 krzesła, przy 120 cm średnicy można zwiększyć ich liczbę do 6. Przy wyborze stołu o średnicy 180 cm można z powodzeniem uzupełnić go 8 krzesłami. Zapraszamy do złożenia zamówienia, a w przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.