Aktywne filtry:

Stoły okrągłe rozkładane

Wybierając stół do jadalni, kuchni czy salonu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Istotny jest design, wielkość i styl. Wszystkie te czynniki wpływają na komfort użytkowania i funkcjonalność całego wnętrza. W prezentowanej kategorii dostępny jest szeroki wybór stołów okrągłych rozkładanych, które cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją, która jest różnorodna, dzięki czemu każdy z pewnością wybierze idealny model dla siebie, spełniający potrzeby i oczekiwania, a także pasujący do wnętrza. Życzymy udanych zakupów.

 

Stoły okrągłe rozkładane – jak dopasować je do aranżacji?

W naszym sklepie można znaleźć stoły okrągłe rozkładane w różnym stylu. Wybrany model powinien pasować do istniejącej aranżacji, dzięki czemu będzie spójny i harmonijny z pozostałymi elementami wyposażenia. Zatem w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na design i kolorystykę. Stoły okrągłe rozkładane z białym blatem i drewnianymi nóżkami o smukłej formie znakomicie uzupełnią wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim. W trendzie tym dominuje prostota i minimalizm, dlatego tego rodzaju meble sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Są lekkie wizualnie, podobnie jak całe białe modele, dlatego też nie przytłoczą wnętrza i idealnie uzupełnią mniejsze pomieszczenia, w których brakuje przestrzeni. Jasna kolorystyka optycznie powiększa przestrzeń, dlatego warto o tym pamiętać.

 

Nowoczesne stoły okrągłe rozkładane wyróżniają się ciemniejszą kolorystyką. W ich przypadku blaty mają najczęściej odcień drewna, a nogi są czarne. Takie połączenie jest bardzo uniwersalne i ponadczasowe, dzięki czemu nigdy nie wyjdzie z mody i jest obecne w przypadku wielu trendów. Z tego względu nowoczesne okrągłe stoły rozkładane idealnie uzupełnią modernistyczne i loftowe przestrzenie. Podczas wyboru warto dopasować odcień do posiadanych mebli, szczególnie gdy w pomieszczeniu dominuje drewno. Stół powinien być również spójny z kolorem ścian i podłóg.

 

Zalety rozkładanych stołów okrągłych

Oferowane stoły okrągłe rozkładane łączą w sobie mnóstwo zalet – zarówno ze względu na kształt, jak i na praktyczną funkcję umożliwiającą ich szybkie powiększenie w razie potrzeby. Okrągłe modele znakomicie sprawdzają się w niewielkich pokojach, szczególnie te o mniejszej średnicy blatu. Wszystko dlatego, że nie są ograniczone kantami. Dodatkowo osoby siedzące przy okrągłym stole są do siebie zwrócone twarzami, co ułatwia rozmowy i znakomicie wpływa na wspólną integrację.

 

Kolejną zaletą prezentowanych stołów jest możliwość ich rozłożenia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Najczęściej z funkcji tej korzysta się podczas ważnych uroczystości, gdy przy blacie zasiada znacznie więcej osób, a każdemu gościowi chcemy zapewnić komfort i wygodę w trakcie biesiadowania i spożywania posiłków. Po rozłożeniu stół z okrągłego robi się owalny i tym samym zyskujemy miejsce na kolejne dwa lub więcej krzeseł. Sam proces rozkładania i składania jest bardzo prosty i szybki, gdyż zajmuje kilka sekund. Dzięki temu na co dzień złożony stół będzie zajmował znacznie mniej miejsca. Z tego względu okrągłe modele z funkcją rozkładania są bardzo praktyczne.

 

Solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantujące wieloletnią trwałość

Rozkładane stoły okrągłe wyróżniają się także solidną konstrukcją, która gwarantuje stabilność. Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu zakupiony model pozostanie przez długie lata w estetycznym stanie. Ponadto blaty i części konstrukcyjne są łatwe w czyszczeniu, dlatego zachowanie porządku w strefie jadalnianej nie stanowi żadnego problemu.

 

Gdzie sprawdzą się okrągłe stoły rozkładane?

Okrągłe stoły rozkładane sprawdzą się znakomicie w jadalniach, do których zostały zaprojektowanie, niezależnie od ich metrażu. Z powodzeniem można je również wykorzystać w większych kuchniach, w których wydzielana jest strefa jadalniana, a także w salonach. Nierzadko w pokoju gościnnym wyznaczamy miejsce na stół, który staje się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Rozkładane stoły okrągłe są również bardzo często wykorzystywane w biurach, salach konferencyjnych, a także lokalach gastronomicznych. Ich wysoka jakość, praktyczność i stylowy design doskonale łączy się w jedną całość, a atrakcyjna cena nie nadwyręża prywatnego czy firmowego budżetu. Dzięki temu każdy z wybranych modeli stanowi doskonałą inwestycję.

 

Jak dopasować krzesła do stołu?

Bardzo istotną kwestią jest również dopasowanie odpowiednich krzeseł do wybranego stołu. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór modeli, co ułatwia zakup wariantów, które pasują do okrągłych stołów. Możesz zdecydować się na krzesła klasyczne bądź w formie foteli z podłokietnikami, które zapewniają jeszcze wyższy poziom wygody i komfortu. Warto, aby elementy miały wspólne cechy – np. ten sam kolor lub kształt nóżek.