Fotele biurowe Halmar

z-fotele-pracownicze-min.jpg

Fotele biurowe i krzesła biurowe to niezwykle ważne meble, dlatego trzeba poświęcić trochę uwagi przy ich wyborze. Meble tej kategorii musi łączyć atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością. To w nich Ty lub Twoi pracownicy będą spędzać długie godziny podczas pracy biurowej. Stawką jest tu więc komfort i zdrowie ludzi. Produkty od Halmar to szeroka gama foteli biurowych o zróżnicowanym wyglądzie i na różnym pułapie cenowym.

Szeroki wybór mebli od Halmar

Halmar to importer i producent mebli, który ma w swojej ofercie niebywale zróżnicowane produkty. Część z nich powstaje w Polsce już od 30 lat. Niewątpliwie cenne w podejściu do poszczególnych kategorii mebli jest to, że Halmar stara się oferować najlepszą jakość i nowoczesne rozwiązania przy korzystnej cenie. Uwagę zwraca właśnie duża rozpiętość cenowa produktów — każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz odważnego i nowoczesnego designu klienci otrzymują także funkcjonalne rozwiązania techniczne. Szeroki wybór mebli pozwala na dobranie takiego modelu, który spełni oczekiwania nawet bardzo wymagającej osoby.

 

Wygodne i modne krzesła biurowe

Czym powinien odznaczać się fotel biurowy? Oczywiste jest, że wygląd biura stanowi wizytówkę danej firmy. Właśnie krzesła biurowe są jednym z tych elementów, które każdy odwiedzający dostrzega jako pierwsze. Stąd też modny design w przypadku takich mebli jest niezwykle ceniony. Kolor, kształt, materiał obiciowy — te wszystkie elementy zdecydowanie warto brać pod uwagę.

Fotel biurowy to jednak również specyficzne narzędzie pracy. Chociaż nie pracujemy na nim tak, jak choćby na komputerze, to jakość takiego mebla bardzo odbija się na naszym samopoczuciu, a nawet zdrowiu. Jeśli fotel nie jest wygodny, ma niewielki zakres regulacji i wykonano go ze słabej jakości materiałów, to z pewnością będzie to skutkowało niezadowoleniem pracowników.

 

Jaki powinien być fotel biurowy?

Jaki powinien być fotel biurowy? Warto zagłębić się w szczegóły, zanim postawimy na konkretny model. Na rynku dostępne są bardzo liczne rozwiązania jeśli chodzi o meble do biur, ale nie wszystkie dają klientowi odpowiednie możliwości. Krzesło biurowe dobrej klasy musi być wykonane z trwałych materiałów i mieć trwały mechanizm, który zwiększa ergonomię mebla. Bardzo ważny jest duży zakres możliwej regulacji. Powinien on dotyczyć wysokości takich elementów jak siedzisko, podłokietniki i oparcie dla stóp. Dodatkowo oparcie dla pleców powinno mieć możliwość odchylania tak, by siedzenie było wygodne. Po co to wszystko? Kluczowe jest danie właściwego oparcia dla kręgosłupa i utrzymanie postawy, która nie będzie sprzyjać zwyrodnieniom.

Producent powinien dodatkowo zadbać o ergonomię krzesła biurowego. Podstawą jest tutaj możliwość obracania fotela. Na szczęście coraz częściej uznaje się tę funkcjonalność za standard. Warto wreszcie, aby mebel spoczywał na kółkach ułatwiających mobilność. Ten element musi być bardzo wytrzymały. O ile w przypadku foteli dziecięcych nie ma z nimi zbyt wielu kłopotów, to już klasyczne fotele biurowe zaczynają się psuć właśnie od kółek zaczynając.

Trzeba pamiętać, że fotel biurowy będzie stale użytkowany. Komfort korzystania z niego zapewni odpowiedni materiał obiciowy. Tkanina membranowa i siatka sprawiają, że nawet przy długich godzinach pracy ciało jest właściwie wentylowane. Przekłada się to na mniejsze zmęczenie nawet przy solidnym wysiłku. Z kolei eko-skóra jest wytrzymała i niezwykle elegancka. Dodatkowo spodoba się wszystkim osobom, które pragną odejść od stosowania materiałów odzwierzęcych. W obu przypadkach bardzo ważne jest to, żeby materiał był wytrzymały i nie przecierał się.

Należy też pamiętać o tym, że w biurze bardzo ważny jest praktyczny charakter poszczególnych elementów wyposażenia. Im łatwiej jest zadbać o ich czystość, tym lepiej dla pracowników i pracodawcy. Tkanina membranowa i eko-skóra doskonale się spisują w tej kategorii.

 

Fotele konferencyjne

Oprócz klasycznych krzeseł biurowych warto też zwrócić uwagę na fotele konferencyjne od marki Halmar. Czym charakteryzuje się ta gama produktów? Takie siedziska użytkowane są raczej sporadycznie i nikt nie spędza w nich wielu godzin przez kilka dni. W ich przypadku zakres regulacji nieco się zmniejsza. Mogą jednak dalej być obrotowe i posiadać układ jezdny, co z pewnością bywa bardzo poręczne w przypadku niejednej konferencji.

W zamian można postawić na krzesła o bardzo ciekawym wyglądzie oparcia. Może to być fotel kubełkowy z dodatkową regulacją. Takie rozwiązanie jest bardzo nowoczesne i estetyczne. Można jednak postawić także na tanie, ale wytrzymałe i ładne fotele konferencyjne wykonane z metalowego stelaża i tworzyw sztucznych. Może to być choćby chromowana stal połączona z polipropylenem. Obie kategorie materiału są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Do ich pielęgnacji wystarczy woda z płynem. Dodatkowo poszczególne modele są dość lekkie i można je układać jedno na drugie, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń wtedy, gdy akurat nie korzysta się z mebli.