Łóżka kontynentalne, czyli luksusowy wypoczynek

 lozko-avatar-linneo-10-manila-35[1].jpg
Przez wiele lat łóżka kontynentalne kojarzyły się głównie z drogimi hotelami. Obecnie jest bardzo chętnie wybierany przy urządzaniu domowej sypialni. Komfortowy sen, a może design, co takiego przyciąga nas w łóżkach tego typu? Musimy najpierw zastanowić się, czym właściwie różni się ten typ od standardowych łóżek. 
 

Czym jest łóżko kontynentalne?

 
Jest to model, który nieco różni się od standardowych łóżek sypialnianych. Posiada on kilkuwarstwową konstrukcję, która zapewni idealny i niczym niezmącony sen. Łóżko kontynentalne charakteryzuje się tapicerowaną konstrukcją, wysokim i miękkim zagłówkiem oraz doskonale dopasowanym materacem. Poszczególne łóżka różnią się komfortem użytkowania. Każdy klient wybiera takie, które jest dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Możemy sobie wybrać także tkaniny tapicerskie. W naszym sklepie zostały one podzielone na dwie grupy - według klasy ścieralności.  
 

Łóżko kontynentalne – sposób na zdrowy i spokojny sen

 
Rosnąca popularność łóżek kontynentalnych w ostatnich latach może być spowodowana wieloma czynnikami. Przede wszystkim zmienia się nasza świadomość na temat zdrowia. Dziś wiemy, jak ważny jest sen. Jego jakość i długość wpływa na nasze życie diametralnie. Wysoko umieszczony materac zapewnia nie tylko większy komfort snu, ale również wpływa na nasze zdrowie. Przyczynia się do zmniejszenia bólów kręgosłupa, a także przynosi ulgę napiętym mięśniom. 
 
 lozko-galloper-linneo-5-mono-238[1].jpg
 
Łóżko kontynentalne - GALLOPER 
 

Dopełnienie eleganckiej sypialni 

 
Wybór łóżka kontynentalnego może być również spowodowany czysto estetycznymi upodobaniami. Doskonale dopełnia wnętrza urządzone w stylu glamour, modern lub zyskującym na popularności – styl Hamton. Design oraz wykończenie łóżek kontynentalnych wpływają na ich charakter, który kojarzy się nam z dość wyrafinowanymi wnętrzami. Jeśli chcesz urządzić sypialnię w tym stylu - łóżko kontynentalne będzie dla Ciebie. 
 

Łóżko o niestandardowej wysokości

 
W klasycznych łóżkach materac znajduje się na wysokości ok. 30 cm. Łóżka kontynentalne są znacznie wyższe. Na takim łóżku materac umieszczony jest na wysokości ok. 60-70 cm. Ważnym elementem budowy łóżka kontynentalnego są też szczyty, w tym przede wszystkim górny, który ma postać tapicerowanego zagłówka (dolny nie występuje we wszystkich typach łóżek kontynentalnych). Jego głównym zadaniem jest ochrona łóżka przed chłodem od ściany. Nie mniej istotna jest jego funkcja estetyczna: okazała, pięknie tapicerowana powierzchnia to element powiększający optycznie łóżko i doskonale budujący wystrój sypialni.  
 
 
 
lozko-crystal-linneo-10-manila-25[1][1].jpg
Łóżko kontynentalne CRYSTAL z dwoma pojemnikami
 
 
Najbardziej praktycznym wyborem będzie łóżko kontynentalne z pojemnikiem, który niezależnie od tego czy w ciągu dnia łóżko będzie pościelone czy jedynie przykryte narzutą. Łóżko kontynentalne z szufladami umożliwi wygodne przechowywanie zapasowych kompletów pościeli, narzut, a także ręczników, a te tekstylia nie zajmą miejsca w szafie czy garderobie.
 

Wypoczynek w luksusowej wersji 

 
Użytkownicy kochają łóżka kontynentalne za komfort snu, którego nie jest w stanie zapewnić żaden inny mebel. Jeśli również zastanawiasz się nad wyborem tego typu mebla do swojej sypialni, zobacz nasze aranżacje na stronie: łóżka kontynentalne
 
 
Facebook Meblezagrosze.pl Instagram Meblezagrosze.pl