Urządzamy mały przedpokój! - Blog - Sklep internetowy - Meblezagrosze.pl

Urządzamy mały przedpokój!

 
 ivo-aranzacja-4-przedpokoj[1].jpg
Przedpokój IVO
 
Nie będzie żadną przesadą, jeżeli powiemy, że przedpokój to wizytówka każdego mieszkania – to właśnie tam stawiają swoje pierwsze kroki nasi goście, warto więc zadbać o to, aby zaaranżować go modnie, ale co równie ważne - funkcjonalnie. 
 

Optyczne powiększanie wnętrza

 
Większość z nas zmaga się z tym, że przedpokój jest niewielki i zazwyczaj nieustawny, co sprawia, że mamy trudności z jego pomysłową aranżacją. W takiej sytuacji pomocne może okazać się optyczne powiększenie tego pomieszczenia, co znacząco ułatwi nam dalsze działania. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie zagracając go oraz stosując odpowiednią, a więc jasną kolorystykę, która w połączeniu z oświetleniem oraz możliwie jak największym lustrem da wspaniały efekt.
 
zestaw-orlando-1[1].jpgZestaw do przedpokoju Orlando
 
Lustro zestawione z kolorami takimi jak biel, beże czy jasne szarości sprawi, że pomieszczenie będzie rozświetlone oraz będzie się wydawało o wiele większe. Jeżeli chodzi o przedpokój, unikamy więc mocnych i ciemnych i kolorów, a także wyrazistych wzorów – wszystko to może optycznie pomniejszać pomieszczenie, a zupełnie nie o to nam chodzi.
 
Wskazówka!
 
Przy wyborze oświetlenia do przedpokoju nie ograniczaj się do wyboru jednego żyrandola, postaraj się znaleźć miejsce na kilka punktów świetlnych (mogą to być reflektorki lub kinkiety). Oświetlenie punktowe sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało o wiele większe i przyjemniejsze.
 

Pamiętaj o spójności

 
Jeśli zdecydowaliśmy się na kuchnię lub salon w stylu prowansalskim - bądźmy konsekwentni. Meble z tej samej kolekcji będą idealnie pasować. Spójny charakter pozwala stworzyć wrażenie czystego i zadbanego mieszkania. Wiele z naszych kolekcji zawiera meble, za pomocą których możemy urządzić zarówno salon, sypialnię oraz przedpokój. 
 
 
prowansja-aranzacja-3-przedpokoj[1].jpg
Przedpokój w stylu prowansalskim
 
Żeby oszczędzić miejsce, schowki warto rozbudowywać w górę, postawienie w przedpokoju stołka, pełniącego także funkcję schodka będzie miało wówczas podwójne znaczenie – umożliwi dostęp do wyższych półek, a także może stanowić siedzisko przydatne podczas zakładania butów. Tego typu wielofunkcyjne rozwiązania są kluczem do sukcesu w przypadku niewielkich przestrzeni.
 
Wskazówka!
 
Jeżeli nasz przedpokój jest jednak naprawdę tak mały, że nie ma szans na umieszczenie w nim żadnych mebli, ograniczamy się do wieszaka, szafki oraz lustra – te trzy rzeczy warto traktować jako niezbędne minimum.
 

Dekoracje

 
Dekoracje w przypadku małych przedpokoi powinny być skromne, ale wyraziste – w większość przypadków wystarczy jedna ozdoba i to wszystko. Stawianie w tym miejscu niepotrzebnych rzeczy takich jak kosze, pudełka, kwiaty itp. tylko niepotrzebnie pomniejszy już i tak niewielkie pomieszczenie. Rolę elementu dekoracyjnego z powodzeniem może spełniać lustro w ciekawej ramie, która swoim stylem powinna nawiązywać do stylistyki całego mieszkania.
 
edgar_rj-b_big[1].jpg
Zestaw do małego przedpokoju 
 
Podsumowując: modny, wygodny oraz elegancki mały przedpokój powinien być przede wszystkim:
 
- Dobrze oświetlony,
- Skromnie udekorowany,
- Jasny,
- Umeblowany przy wykorzystaniu wąskich mebli oraz mebli wiszących,
- Spójny z aranżacją całego mieszkania.
 
Jak widać, modna i funkcjonalna aranżacja małego przedpokoju nie jest wcale taka trudna, wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, a efekt końcowy z pewnością pozytywnie nas zaskoczy!
 

Odwiedź nas w social media

 

Facebook Meblezagrosze.pl Instagram Meblezagrosze.pl