Wybieramy meble do pokoju dziecięcego

 

Pokój dziecięcy to swego rodzaju azyl, mały świat dorastającego człowieka. Jest to miejsce zabaw, rozwijania kreatywności i odkrywania nauki. Ważne jest zatem to, aby pokój był dostosowany do wszystkich etapów rozwoju i w pełni odpowiadał jego potrzebom. Dziś dzięki dostępności mebli w różnych stylach i kolorach, jak również wzorów tematycznych rodzice mogą sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Bez względu na panującą modę, czy sezonowe trendy pokój dziecka przede wszystkim powinien być bezpieczny i funkcjonalny. Sprawdźmy jakie meble proponują najlepsi producenci i jak stworzyć przestrzeń, która będzie idealna zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 

Meble dla małych i dużych

Uniwersalność to kierunek, który coraz częściej wybierany jest przez rodziców dzieci w zróżnicowanym wieku. Jest to rozwiązanie, które pozwala na wybór mebli na lata. Z gotowych kolekcji można wybrać elementy wyposażenia, które na dany moment będą niezbędne, a następnie w kolejnych latach sukcesywnie je uzupełniać. Jest to duża oszczędność i wygoda podczas aranżacji wnętrza. W wielu seriach mebli uwzględnione zostały klasyczne, neutralne barwy takie jak biel, dąb sonoma, czy grafit a klientowi pozostawia się możliwość doboru koloru dodatkowego. Dzięki temu meble są dopasowane do preferencji dziecka i zgodne z jego upodobaniami. Do najczęściej wybieranych kolorów należy róż, błękit, fiolet, zieleń i żółć. Starannie dobrane meble będą rosnąć z dzieckiem, wspierając je w codziennym odkrywaniu świata. Jakie meble najczęściej znajdują się w zestawach dziecięco - młodzieżowych? Najczęściej jest to łóżko, biurko, bieliźniarka, szafa, regał i komoda w kilku wariantach oraz ława, stół, półka i szafka nocna. Wszystkie te elementy pozwalają stworzyć przestrzeń idealną.

 

Tematyczny pokój dla dziecka

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko powinno mieć bardziej dziecięce meble i dodatki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaranżować pokój tematyczny, związany z zainteresowaniami malca. Jest to świetny wybór szczególnie w przypadku małych dzieci, dla których młodzieżowe meble mogą stanowić jeszcze duże zagrożenie. Ciekawym pomysłem są meble tematyczne np. związane z pociągami. Chłopcy i dziewczynki interesujący się tematyką lokomotyw z pewnością zakochają się w taboretach imitujących wagony, czy łóżku z wielokolorowym nadrukiem pociągu. W skład tego typu zestawu wchodzi także regulowane biurko, które można dostosowywać do potrzeb dziecka. Zabawa, rozwijanie kreatywności i fantazji, a także nauka będzie przyjemna i swobodna, a to za sprawą solidnej, lecz bezpiecznej konstrukcji. Bezpieczne meble dla dzieci wykonane zostały z wysokiej jakości płyty laminowanej a obrzeża zabezpieczone przez miękkie PVC. Szczególną uwagę należy zwrócić także na trwałość tego typu wyrobów, pozwalająca przekazać nadal estetyczne i funkcjonalne meble innemu dziecku, gdy tylko maluch z nich wyrośnie.

Powiązane wpisy

Powiązane produkty

Zostaw komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.